Cesta do USA

Odjakživa jsme se chtěla podívat do tolik opěvované Ameriky, a tak, když už jsem na to měla věk a na účtu dostatek peněz, rozhodla jsem si tento sen vyplnit a jelikož miluji nakupování a mám pár kamarádek, které se mnou sdílí tuto vášeň, nalákala jsem je, aby jely se mnou. Přes internetový portál jsme v akci zakoupily velmi levné letenky, vyřídily si cestovní pojištění, zajistili si v celku levné ubytování na předměstí New Yorku a přes internet sehnali víza do USA. Pak jsme se připravili na pohovor na ambasádě. Naštěstí každá z nás, protože je to v dnešní době nutnost i samozřejmost zároveň, mluvíme plynule anglicky, takže jsme s komisí u pohovoru neměli žádný problém.

A tak jsme o pár dnů později s letenkami, vízy do USA, pasy a dalšími potřebnými dokumenty stanuly s úplně prázdnými kufry na letišti a naše nakupovací orgie mohly začít. V New Yorku najdete spoustu obchůdků, kde za drobný peníz nakoupíte spoustu skvělých hadříků od renomovaných módních návrhářů. Taky jsme si procvičily angličtinu v barech i při výletech k Soše Svobody, Grand Canyonu, Alcatrazu… Taky jsme se prošly po proslulém chodníku slávy. Rovněž jsme navštívily představení v Metropolitní opeře a musím říct, že to bylo naprosto fantastické. Přenosy do kin se vůbec nevyrovnají zážitku na vlastní kůži. Byla jsem výkony herců naprosto uchvácena, dokonce to přebylo i zážitky spojené s nakupováním a to je na mě – shopoholika – co říct.

Ať jedete do USA za rodinou, za přáteli, pracovně nebo jako my za nakupováním. Rozhodně si pohlídejte cenu letenek, můžou se lišit i dvojnásobně, pak se taky snažte prověřit si ubytování v USA ve vámi vybraném městě – my měly motel doporučený od známých – a hlavně nezapomeňte se připravit na rozhovor s komisí, která může definitivně schválit nebo potopit vaši cestu do USA. O zapomenutí vyřízení víza do USA raději nemluvím.