první cesta do Dubaje

Včera se u mě stavil kamarád, zda bych se nechtěl přidat k němu a několika jeho kolegům z práce a vypravit se na dvoutýdenní zájezd do Dubaje. Prý je jeden z jeho kolegů něco jako dobrodruh a každé léto se sbalí, vyčerpá celou dovolenou a odjede na tři až čtyři týdny do světa. Už byl v Mexiku, Novém Zélandu, Mongolsku i v třeba takové Etiopii. A tak jsem si řekl, že to může být fakt psina. Proč nevypadnout z rutiny všedního dne a neprožít něco dobrodružného? Mělo to ovšem jeden háček. Ten kolega-dobrodruh odmítal jet přes cestovku. A tak jsme museli kolektivně zajistit levné letenky, víza do Dubaje a další nezbytnosti sami.

Večer jsem brouzdal po internetu a napadlo mě, že bych se mohl podívat, zda se všechno nedá zařídit on-line. A opravdu! Co všechno dnes taky nenajdete na netu, že? A tak jsem za několik málo minut projel nejslibněji vypadající stránku a rozhodl se všechno si objednat přes ni. Za malý poplatek (navíc celá částka se dá spočítat v on-line kalkulačce, která je pro všechny k dispozici na stránkách) jsem mohl mít vyřízené skoro všechny potřebné dokumenty. A tak jsem neváhala a jako první se pustil do vyřizování víza do Dubaje a vypisování formulářů k vyřízení cestovního pojištění.

Všechno šlo jako po másle. Odeslal jsem formuláře – některé on-line, jiné jsem musel odeslat poštou. A za dva týdny jsem držel v ruce jak vízum do Dubaje, tak i vyřízené cestovní pojištění. Jsem zkrátka rád, že existuje internet a firmy, které nabízejí své služby on-line. Bez nich bych musel tvrdnout dlouhé chvíle na úřadech a v dopravních zácpách. A to mi přijde vážně zbytečné.