Rusko vízum

Rusko i se psem

Přesto že jsem neplánovala Rusko navštívit ani vyřizovat vízum, tak mi osud naplánoval jinou cestu a mě se naskytla příležitost navštívit Mezinárodní výstavu psů a místem konání bylo právě Rusko, tím pádem bylo vízum nepostradatelné. Proto se s Vámi chci podělit nejen o to, jak vyřídit vízum, ale také o to, jak navštívit Rusko spolu s Vaším čtyřnohým miláčkem.

Návodů na vyřízení víza je na různých portálech spousta a nejen pro Rusko samozřejmě. Někdo radí využít společnosti, někdo zase tvrdí, že je lepší si to vyřídit sám. Řekla bych, že není jednoznačná odpověď, pokud jste zběhlý v cestování, máte pevné nervy a vyřizován Vám nevadí, pak ano, vyřiďte si vízum samy a Rusko už na Vás bude čekat. Pokud jste stejně jako já nervózní zda budete mít vše v pořádku, nechcete běhat na ambasádu ani se stresovat a přesto chcete Rusko navštívit a tím pádem mít vízum, tak doporučuji těchto agentur využít. S nimi vízum opravdu vyřídíte snadno a nebude problém Rusko navštívit. Velká výhoda je, že není zapotřebí osobní kontakt a vše lze vyřídit na dálku, podklady k vyplnění Vám poskytnou, nazpět jim to zašlete bezproblémově poštou. Stejně tak oni následně Vám vyřízené vízum. Další výhodou je, že pokud nemáte pozvání, můžou Vám ho agentury zařídit a Vy přitom nemáte starosti. Rusko vízum schválí zhruba do 10 pracovních dní, nejčastěji je to 7 pracovních dní.

Jak už jsem se ale zmínila, já navštívila Rusko i se svým psem a pro něj sice nebude potřeba vízum, ale přece jen také něco ano. Hlavně pozor na mikročipy! Rusko tyto čipy nevyžaduje, ovšem projděte si státy, přes které budete cestovat, jelikož ve většině jsou vyžadovány! Dále jsou to jednoduché doklady stejně tak jako pro naše vízum. Je to očkovací průkaz s platným očkováním, vyšetření pro převoz 3-10 dní staré a veterinárně potvrzený věk zvířete.

Pokud tedy také zvažujete, zda navštívit Rusko a vyřizovat vízum nebo se toho vzdát, pak mohu jednoznačně doporučit využít agentury a užít si výlet naplno!