Thajsko – vízum do Thajska

Miluju cestování a především exotické destinace, a tak jsem si nemohl nechat ujít ani výlet do Thajska, který mi nabídl můj bývalý spolužák z vysoké školy. A protože je tak trochu dobrodruh, jeli jsme spolu s dalšími třemi jeho kamarády do Thajska na vlastní pěst. Kamarád nám zajistil levné letenky. Každý sám jsme se nechali pojistit. Ubytování jsme chtěli řešit až na místě, protože jsme se nechtěli vázat k jednomu místu. Nakonec jsme si nechali vyřídit víza do Thajska zprostředkovaně přes společnost, kterou nám doporučil můj kolega z práce. Její služby už párkrát využil a byl vždycky spokojený.

A tak jsem našel na internetu stránky společnosti doporučené kolegou a pustil se do čtení. Zjistil jsem, jak si snadno vyřídit cestovní pojištění i vízum do Thajska. Taky jsem zde nalezl pár tipů k ubytování, letenkám a celkově i k pobytu v této nádherné destinaci. Pak stačilo pár kliknutí, vyplnit dotazník, přiložit potřebné formuláře pasovou fotografii a za dva týdny jsem měl obálku s vízy do Thajska v ruce. Skvělé! A za pár dnů jsme vyrazili.

Víte, mým koníčkem je čtení knih o historii asijských zemí, a tak jsme několik dní strávili procházením historických památek. Nejvíc na mě zapůsobil historický park Phimai. Jde o komplex náboženských budov z 12. století, v jehož centru se nachází proslulý pískovcový chrám Prasat Him Phimai, také sbírka soch a most střežený kamennými lvi. Taky jsme navštívili Královský palác, buddhistický chrám Wat Benchamabophit a další úžasná místa. Bylo to fantastické. Thajsko na mě působí jako oáza klidu. Doufám, že budu mít brzy příležitost tuto zemi opět navštívit. Vždyť stačí tak málo! Za pár minut strávených hledáním na internetu seženete jak levné letenky, cestovní pojištění, tak i vízum do Thajska! Prostě paráda.